Środa V tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Scholastyki
10 lutego 2016r.

Liczba: odwiedzin: 209812

Aktualności

Zakończenie Roku Życia Konsekrowanego

Data dodania: 2016-01-31

               W tym roku w święto Ofiarowania Pańskiego kończy się ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Życia Konsekrowanego. Był to czas wielu wydarzeń organizowanych przez Kościół w Polsce i na świecie. Refleksja i modlitwa dotyczyła całego życia konsekrowanego w jego rozmaitych formach: zakonów i zgromadzeń zakonnych, instytutów świeckich, stowarzyszeń życia apostolskiego, dziewic, wdów konsekrowanych i pustelników. 

Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy zaangażowali się w inicjatywy i wydarzenia Roku Życia Konsekrowanego, służąc swoim doświadczeniem i wiedzą. Dzięki temu mogliśmy spojrzeć z wdzięcznością na dar, jakim jest życie konsekrowane w Kościele i w społeczeństwie oraz głębiej poznać jego blaski i cienie, aby z odnowioną ewangeliczną pasją bez lęku spojrzeć w przyszłość.


Grzech pokoleniowy i uzdrowienie międzypokoleniowe

Data dodania: 2015-11-19

OPINIA TEOLOGICZNA KOMISJI NAUKI WIARY KEP ( fragmenty)

 Problemy teologiczne i pastoralne
       W ostatnich latach w niektórych grupach charyzmatycznych i środowiskach związanych z celebrowaniem Mszy świętych z modlitwą o uzdrowienie czy o uzdrowienie pojawiła się myśl i coraz częściej mówi się o tzw. „grzechach pokoleniowych” i o „uzdrowieniu międzypokoleniowym”. 
      U podstaw mówienia o grzechu pokoleniowym leży przekonanie, że grzechy przodków wywierają wpływ na życie obecnie żyjących członków rodziny. Wpływ ten może mieć wymiar duchowy i cielesny, wyrażać się np. w postaci jakiejś choroby, może też być powodem kłopotów w dziedzinie psychiki i niepowodzeń w życiu małżeńskim czy rodzinnym. Obciążenie grzechem dziedziczonym po przodkach – według zwolenników tej teorii – domaga się uwolnienia człowieka, które dokonuje się w modlitwie o uzdrowienie lub przez egzorcyzm.
      

zmarł O. Vito Calabrese

Data dodania: 2015-09-23

W domu zakonnym w Asti, w dniu 22.09.2015 r. zmarł nasz współbrat O. Vito Calabrese. W latach 1988 - 2001 był Przełożonym Generalnym. 

To o. Vito zabiegał i pomagał, aby józefici otworzyli dom w Polsce. Wielokrotnie przyjeżdżał do Polski. Był wielkim przyjacielem Polaków, i wiele dobra dla nas uczynił. Pozostanie w naszych sercach i pamięci, jako dobry ojciec, ciepły i oddany człowiek, kapłan. Módlmy się by Pan, któremu służył całe życie wynagrodził mu w niebie : wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Amen. 
Pogrzeb o. Vito odbędzie się w Asti, w piątek 25.09. o godz. 14.

Śluby zakonne 2015

Data dodania: 2015-09-17

W święto Matki Bożej Bolesnej, która jest współpatronką Zgromadzenia, nasi najmłodsi współbracia odnowili swoje śluby zakonne - czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. 

W słowie do nich skierowanym przełożony zachęcał by naśladując św. Józefa z Nazaretu, dbali o bliskość z Jezusem i jak On żyli dla Jezusa, dla Jego spraw. Aby Matkę Bożą, jak święty Założyciel mieli zawsze w sercu. By swoją konsekrację przeżywali z pasją, odkrywając osobiste talenty, każdego dnia byli zadowoleni z tego że są zakonnikami. Tak żyjąc nigdy nie żałowali że poszli za Chrystusem, i na końcu tej drogi otrzymali nagrodę życia wiecznego. 
Przyjaciele naszej kaplicy, którzy codziennie z nami się modlą, i na tej uroczystości nam towarzyszyli, modląc się za braci i o nowe powołania. 
Braciom życzymy wytrwałości, a wszystkim za wspólne przeżycia duchowe dziękujemy. 

Szkaplerz Świętego Józefa

Data dodania: 2015-09-12

      Wkrótce po tym, jak papież Pius IX w 1870 roku ogłosił Św. Józefa patronem całego Kościoła, w diecezji Saint Claude (Francja) zaczęto nosić szkaplerze ku czci Św.Józefa. Nabożeństwo zapoczątkowała matka Maria od Jezusa, założycielka zakonu Sióstr Franciszkanek od Niepokalanego Poczęcia, oraz ojciec Piotr Baptysta z Reims OFM cap. Papież Leon XIII w 1893 roku zatwierdził nabożeństwo do szkaplerza, a władzę jego błogosławienia i nakładania powierzył kapucynom.

"Katolickie sakramentalia" Anna Ball. 

Nasze zgromadzenie

Powołanie

Zajęcia Oblatów Św. Józefa

● Szerzą kult do Św. Józefa – Patrona Kościoła Powszechnego
● Pracują z młodzieżą i dziećmi
● Prowadzą internaty, szkoły, zakłady opieki
● Pracują jako duszpasterze na parafiach całego świata
● Prowadzą rekolekcje i misje parafialne
● Pracują na misjach zagranicznych: Afryka, Azja, Ameryka Południowa i Północna
● Podejmują wszelkie działania wskazane przez Boża Opatrzność

Bp Józef Marello

Św. Józef Marello jest świętym, beatyfikowanym i kanonizowanym przez Papieża Jana Pawła II.
Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
 telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33


   
wykonanie: e-parafia.net
Menu