Aktualności

Józefickie obchody 100-lecia na Filipinach

Data dodania: 2015-08-26

Odbywają się obchody 100-lecia Oblatów św. Józefa na Filipinach.

W 1915r. Pierwszych pięciu józefitów – 3 kapłanów i 2 braci zakonnych, na zaproszenie ówczesnego b-pa przyjechało do Manili. 
Dziś, równo 100 lat, od tamtych cichych wydarzeń, hucznie wspominano tamte wydarzenie. Najpierw dziękując Bogu za Jego Opatrzność i Błogosławieństwo. Ale także za wszystkich współbraci, parafie, szkoły, ośrodki wychowawcze, i wszystkie dzieła prowadzone dziś przez oblatów św. Józefa na Filipinach. 
Filipiny dziś, to nie tylko największa i najprężniej rozwijająca się Prowincja w Zgromadzeniu, to także kolebka misjonarzy. 

24-25.08. IV Kongres Józeficko - Mareliański

Data dodania: 2015-08-25

Młodzi z wszystkich Prowincji józefickich spotkali się na Filipinach, by w atmosferze "jednej rodziny", by mówić o sobie, o problemach i radościach, oczekiwaniach na przyszłość i jak "krok po kroku", iść za Jezusem, by żyć i realizować Jego sprawy.

Zawołaniem kongresu są słowa " formowanie serca, jest naszą powinnością i prawem"

Swoje przemyślenia omawiali w grupach młodzi i księża, pracujący z młodzieżą. Padało wiele ciekawych głosów i spostrzeżeń. Wszyscy stwierdzali że są świadomi zagrożeń czyhających na młodych – narkotyki, seksualizacja i homoseksualizacja życia, lansowany model rodziny nietradycyjnej, pomijanie wartości religijnych w życiu społecznym, itp. Są one wyzwaniem do większej pracy, zaangażowania w sprawy socjalne, formację rodziny, edukację. Apelowano, by korzystać z wszystkich środków społecznego przekazu, które dla młodych są dziś codziennością.

Prezentacja z polskiej Prowincji Oblatów św. Józefa.

Data dodania: 2015-08-13

Oblaci w Polsce są od 1980r. Obecnie pracujemy w 4 domach, w których pracuje 9 księży, 2 braci zakonnych po ślubach wieczystych, 3 braci będących w formacji. 7 księży pracuje z Prowicncjach we Włoszech, w Boliwii i Stanach Zjednoczonych Ameryki. Wielu księży wywodzących się z Polski obecnie pracuje w wielu diecezjach w Polsce i poza granicami.W każdym domu gdzie mieszkają i pracują józefici realizowane są główne cele Zgromadzenia. 

RADA ZGROMADZENIA

Data dodania: 2015-08-13

W dniach od 12 do 19 sierpnia, na Filipinach odbywa się Rada Zgromadzenia Oblatów św. Józefa.

Na spotkaniu są obecni : Zarząd Generalny z Przełożonym O. Michele Piscopo, Prowincjałowie i Delegaci Prowincji z całego świata, byli przełożeni Generalni, oraz s. Denia, Przełożona Generalna Oblatek św. Józefa.

Tematem Rady jest : JESTEŚMY JEDNĄ RODZINĄ.

Otwierając Radę, Przełożony Generalny zaproponował by w tych dniach w zespołach pochylić się nad współczesnymi wyzwaniami: wspólnota osób i wspólnota dóbr, młodzież i powołania, świeccy współpracownicy, formacja, wizyta kanoniczna, dzieła mareliańskie, kurs duchowości.

Spotkanie odbywa się przed ważnymi dla Zgromadzenia Oblatów św. Józefa wydarzeniami. W tym roku józefici obchodzą obchodzą 100 lat swojej obecności na Filipinach. W dniach 21- 29. 08. odbywać się będą dwa międzynarodowe Kongresy – II poświęcony duszpasterstwu młodzieżowemu, i IV Kongres poświęcony duszpasterstwu szkolnemu józeficko – mareliańskiemu.

o zbliżającej się beatyfikacji męczenników peruwiańskich

Data dodania: 2015-08-05

List Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich do wiernych przed beatyfikacją Męczenników peruwiańskich – o. Zbigniewa Strzałkowskiego i O. Michała Tomaszka – misjonarzy franciszkańskich.
Konsulta wyższych przełożonych zwraca się z prośbą do wszystkich przełożonych domów zakonnych, proboszczów i rektorów kościołów zakonnych aby ten list został odczytany w kościołach w najbliższą niedzielę 9 sierpnia, w rocznicę męczeństwa O. Zbigniewa i O. Michała

Nasze zgromadzenie

Powołanie

Zajęcia Oblatów Św. Józefa

● Szerzą kult do Św. Józefa – Patrona Kościoła Powszechnego
● Pracują z młodzieżą i dziećmi
● Prowadzą internaty, szkoły, zakłady opieki
● Pracują jako duszpasterze na parafiach całego świata
● Prowadzą rekolekcje i misje parafialne
● Pracują na misjach zagranicznych: Afryka, Azja, Ameryka Południowa i Północna
● Podejmują wszelkie działania wskazane przez Boża Opatrzność

Bp Józef Marello

Św. Józef Marello jest świętym, beatyfikowanym i kanonizowanym przez Papieża Jana Pawła II.
Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
 telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33


   
wykonanie: e-parafia.net
Menu