Sobota XXIV tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
20 września 2014r.

Liczba: odwiedzin: 73234

Aktualności

ODNOWIENIE ŚLUBÓW ZAKONNYCH

Data dodania: 2014-09-16


Kiedy w Kościele wspominamy Matkę Bożą Bolesną, w naszych wspólnotach odbywają się ważne wydarzenia. Matka Boża, w tytule Matki Boleściwej, jest czczona w naszych domach, jako współpatronka naszego Zgromadzenia. W tym dniu nasi młodzi współbracia odnowili swoją profesję zakonną. Odnowili śluby zakonne czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. 

Jak ten dzień uświadamiał nam, że Maryja od momentu ofiarowania Pana Jezusa w świątyni Jerozolimskiej (kiedy usłyszała proroctwo Symeona, że Twoją duszę miecz przeniknie), aż do Golgoty, stawała się Matką Bolejącą, tak my mamy każdego dnia stawać się coraz  bardziej posłuszni, czyści i ubodzy.Tak by naszą postawą wskazywać na Chrystusa.

Peregrynacja Ikony Częstochowskiej Matki

Data dodania: 2014-09-06          W dniach 4,5 września przeżywaliśmy w naszej kaplicy peregrynację kopi obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.  

Kilkadziesiąt godzin nawiedzenia, było ubogaceniem duchowym naszej wspólnoty.

50 lat od pierwszej peregrynacji zainicjowanej przez sługę Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Matka Boża nawiedziła naszą wspólnotę.

               Mogliśmy zachwycić się pięknem Jej wierności i zaufania Bogu, odnowić w nas charyzmat zgromadzenia, obudzić większą miłość do Kościoła i służenia bliźnim. Niech te owoce pozostaną na długo i wzmacniają nas na co dzień. 

     
 

Modlitwa za Ukrainę

Data dodania: 2014-08-31


        W czytanym dzisiejszej niedzieli liście, biskupi polscy, zachęcają aby jutrzejszy dzień - 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej, potraktować jako dzień pokutny w intencji pokoju na świecie, szczególnie na Ukrainie.

W tym dniu prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o podjęcie w intencji pokoju uczynków pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny.

Wpatrzeni w Jasnogórski Wizerunek Matki naszego Zbawiciela, ku Maryi kierujemy pokorną modlitwę:

Królowo Pokoju, zanieś twojemu Synowi naszą modlitwę w intencji Ojczyny i jej wolności, w intencji przeżywającego trudny czas narodu ukraińskiego, w intencji wszystkich ludzi cierpiących na Bliskim Wschodzie.   

Nasze zgromadzenie

Powołanie

Zajęcia Oblatów Św. Józefa

● Szerzą kult do Św. Józefa – Patrona Kościoła Powszechnego
● Pracują z młodzieżą i dziećmi
● Prowadzą internaty, szkoły, zakłady opieki
● Pracują jako duszpasterze na parafiach całego świata
● Prowadzą rekolekcje i misje parafialne
● Pracują na misjach zagranicznych: Afryka, Azja, Ameryka Południowa i Północna
● Podejmują wszelkie działania wskazane przez Boża Opatrzność

Bp Józef Marello

Św. Józef Marello jest świętym, beatyfikowanym i kanonizowanym przez Papieża Jana Pawła II.
Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
 telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33


   
wykonanie: e-parafia.net
Menu