Czwartek XVII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Piotra Chryzologa
30 lipca 2015r.

Liczba: odwiedzin: 139323

Aktualności

Zmarł misjonarz józefita z Boliwii o. Henryk Hęś

Data dodania: 2015-07-05

   Zmarł 04 lipca w Warnes-Pampa de la Isla w wieku 58. Urodził się w Mogilnie (Polska), 12 maja 1957; Zakonnikiem od 33 lat, Kapłanem od 27 lat.

4 lipca podczas sprawowania Chrztu św. źle się poczuł. Został natychmiast przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie po kilku godzinach pomimo reanimacji zmarł.

W osobie O. Henryka żegnamy misjonarza dynamicznego i bardzo otwartego, zatroskanego o życie lokalnej społeczności. Był człowiekiem który miał wiele inicjatyw duszpasterskich, i miał bardzo dobre relacje z wiernymi. Jego pasją był świat ludzi młodych, poprzez tworzenie różnych grup działających w parafii. Pamiętać będziemy jego zapał i zaangażowanie do obchodzenia świąt umieszczonych w naszym kalendarzu Zgromadzenia. 

Ostatnią jego radością było powołanie do istnienia grupy "Marellianitos”, która rozpoczęła swoją działalność tydzień przed jego nagłą śmiercią. Gorliwość, odwaga i jego postawa jako człowieka, zakonnika, kapłana, misjonarza uwidoczniła się po jego śmierci. Wiadomość o jego śmierci bardzo szybko dotarła do wiernych, którzy przybyli licznie, aby pożegnać swojego kapłana.

P. Jan Pelczarski, Delegat OSJ

Szkaplerz św. Józefa

Data dodania: 2015-07-05

Wkrótce po tym, jak papież Pius IX w 1870 roku ogłosił Św. Józefa patronem całego Kościoła, w diecezji Saint Claude (Francja) zaczęto nosić szkaplerze ku czci Św. Józefa.

Istnieje wiele powodów przemawiających za noszeniem tego szkaplerza, przypominającego o nabożeństwie do Św. Józefa. Wierni, którzy przyjmują ten szkaplerz, powinni nie tylko czcić chwalebnego Opiekuna Kościoła, ale również naśladować jego pokorę, czystość i sprawiedliwość. Noszący szkaplerz żywią nadzieję uzyskania łaski szczęśliwej śmierci. Celem nabożeństwa jest uzyskanie prawdziwie chrześcijańskiego ducha, zbawiennego wstrętu do grzechu, a także oddanie w szczególną opiekę całego Kościoła i samych siebie.

źródło : przeczytane w internecie:  http://neobeataszkaplerze.blox.pl/2012/11/Szkaplerz-Sw-Jozefa.html


Imię św. Józefa w każdej mszy świętej

Data dodania: 2015-07-05

Decyzją Papieża Franciszka imię św. Józefa Oblubieńca NMP ma być wymieniane podczas prawie każdej Mszy św. 

Dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów o włączeniu
wezwania św. Józefa do Modlitw eucharystycznych II, III i IV Mszału
Rzymskiego

Św. Józef z Nazaretu, ustanowiony w Bożym planie zbawienia głową Rodziny naszego Pana Jezusa Chrystusa i sprawujący nad Nim ojcowską opiekę, wypełnił doskonale otrzymaną łaskę i powierzone mu zadanie. Związany mocno z początkiem tajemnicy ludzkiego zabawienia jest też przykładem niezwykłej pokory, która w wierze chrześcijańskiej służy do osiągnięcia wzniosłych celów, oraz obrazem zwyczajnych, ludzkich, prostych cnót, koniecznych aby być dobrymi i prawdziwymi świadkami Chrystusa. Dzięki nim, ów Sprawiedliwy mąż, troszcząc się z miłością o Bożą Rodzicielkę i poświęcając się z radością wychowaniu Jezusa Chrystusa, stał się opiekunem najcenniejszych skarbów Boga Ojca, a ciesząc się na przestrzeni wieków nieustannym kultem ludu Bożego, wspomagał mistyczne ciało Jezusa, czyli Kościół.

Antoni Kard. Cañizares Llovera

Prefekt

Artur Roche
Arcybiskup Sekretarz

Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów,
1 maja 2013, św. Józefa, rzemieślnika.

SPOTKANIE: JEZUS NA STADIONIE - A TY GDZIE BĘDZIESZ?

Data dodania: 2015-06-22

JEZUS NA STADIONIE 2015

W sobotę, 18 lipca 2015 roku, pragniemy z całego serca zaprosić wszystkich, którzy chcą się wspólnie z nami modlić i doświadczyć wspólnoty żywego Kościoła na Ogólnopolskie całodniowe rekolekcje JEZUS NA STADIONIE 2015.

Rekolekcje takie będą miały miejsce już po raz trzeci. Pierwszy raz w tej formie odbyły się w roku 2013, a ich hasłem przewodnim było: JEZUS ZBAWIA, KAŻDY, KTO W NIEGO WIERZY, NA PEWNO NIE ZOSTANIE ZAWIEDZIONY, a po raz drugi w podobnej formie odbyły się w Licheniu w roku 2014 pod hasłem: SŁOWO STAŁO SIĘ CIAŁEM.

marelianie

Data dodania: 2015-06-22

               O. Michele Piscopo, Przełożony Generalny Zgromadzenia, podczas wizytacji w Polsce spotkał się z naszymi świeckimi współpracownikami w Będzinie. 

Dopytywał się o współpracę z józefitami dzisiaj i plany na dalsze lata. 
Interesował się zaangażowaniem w przygotowanie obchodów Światowych Dni Młodych, które za rok odbędą się w Polsce. 
Podkreślał, że konieczne jest, aby nasi współpracownicy pogłębiali duchowości mareliańską, oraz by razem z nami wzięli sobie mocno do serca troskę, modlitwę i działania o nowe powołania.
      Na polu międzynarodowym świeckich współpracowników zastanawiano się czy organizować w 2016r. IV Kongres Świeckich w Brazylii, skoro wszyscy będziemy przeżywali rok Miłosierdzia Bożego w Rzymie.
Zaproponował studium nad statutem świeckich współpracowników, i nasze sugestie przesłali do kurii w Rzymie, na które przełożony będzie oczekiwał. 
                Na koniec podziękował za ich obecność, współpracę, prosił o modlitwę w intencjach Zgromadzenia i powołań. 
Zachęcał do dalszego propagowania myśli św. Józefa Marello – kochaj pracę ukrytą, za którą nikt nie podziękuje, która będzie jaśniała przed Bogiem.

Nasze zgromadzenie

Powołanie

Zajęcia Oblatów Św. Józefa

● Szerzą kult do Św. Józefa – Patrona Kościoła Powszechnego
● Pracują z młodzieżą i dziećmi
● Prowadzą internaty, szkoły, zakłady opieki
● Pracują jako duszpasterze na parafiach całego świata
● Prowadzą rekolekcje i misje parafialne
● Pracują na misjach zagranicznych: Afryka, Azja, Ameryka Południowa i Północna
● Podejmują wszelkie działania wskazane przez Boża Opatrzność

Bp Józef Marello

Św. Józef Marello jest świętym, beatyfikowanym i kanonizowanym przez Papieża Jana Pawła II.
Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
 telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33


   
wykonanie: e-parafia.net
Menu