Piątek XXIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie dowolne Św. Antoniego Marii Clareta
24 października 2014r.

Liczba: odwiedzin: 80408

Aktualności

Piegrzymka Braci zakonnych

Data dodania: 2014-10-23

       Na Jasnej Górze odbyła się w październiku kolejna XXXII pielgrzymka braci zakonnych. Spotkało się kilkuset braci z większości zgromadzeń zakonnych w Polsce.         Mottem tegorocznego spotkania były słowa Ojca świętego Franciszka : „Tam gdzie są konsekrowani, zawsze jest radość”. 

Konferencję na rozpoczęcie spotkania wygłosił o. Janusz Sok, przewodniczący Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce, o potrzebie obecności brata zakonnego. W drugim dniu o. Adam Żak, mówił o odpowiedzialności za osoby wykorzystywane seksualnie, a ekonom KWPZM na temat działalności ekonomicznej zakonów.

Całość spotkania przeplatały momenty wspólnych modlitw i refleksji, podczas wspólnej Eucharystii, Drogi Krzyżowej, Koronki do Miłosierdzia Bożego, Liturgii Godzin. Również duchowym ubogaceniem był koncert poznańskiego Chóru Kameralnego „ Totus Tuus Śladami świętości”.

Za Papieżem na rowerze...

Data dodania: 2014-10-20

"Za Papieżem na rowerze". Na Targówku w Warszawie 18.10.2014 odbył się rowerowy rajd młodzieżowy. Wpisywał się on w wydarzenia upamiętniające rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II, ale także, Jego siódmej pielgrzymki do Polski, podczas której przejeżdżał przez Targówek. 

Zakończenie rajdu, zorganizowanego przez Gimnazjum Wyspa Jana Pawła II, odbyło się w SP 108, przy naszym klasztorze oblatów św. Józefa. Oto kilka zdjęć upamiętniających to wydarzenie.


Rekreacja

Data dodania: 2014-09-23        Po uroczystościach związanych z odnowieniem ślubów zakonnych, kilka dni spędziliśmy na wspólnym wyjeździe. Byliśmy w naszym domu w Rusocinie k. Nysy. Zwiedzaliśmy okolice Nysy i cieszyliśmy oczy pięknem otaczającej nas przyrody, odwiedzanymi sanktuariami i ciekawostkami odwiedzanych miejsc.

Byliśmy i polecamy odwiedzenie : Nysy, Kłodzka, Paczkowa, Otmuchowa, Barda i Wambierzyc, Głuchołaz, Prudnika, Łambinowic, oraz okolicznych miasteczek w Czechach.   

Nasze zgromadzenie

Powołanie

Zajęcia Oblatów Św. Józefa

● Szerzą kult do Św. Józefa – Patrona Kościoła Powszechnego
● Pracują z młodzieżą i dziećmi
● Prowadzą internaty, szkoły, zakłady opieki
● Pracują jako duszpasterze na parafiach całego świata
● Prowadzą rekolekcje i misje parafialne
● Pracują na misjach zagranicznych: Afryka, Azja, Ameryka Południowa i Północna
● Podejmują wszelkie działania wskazane przez Boża Opatrzność

Bp Józef Marello

Św. Józef Marello jest świętym, beatyfikowanym i kanonizowanym przez Papieża Jana Pawła II.
Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
 telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33


   
wykonanie: e-parafia.net
Menu