Wtorek XXIX tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Bł. Jakuba Strzemię
21 października 2014r.

Liczba: odwiedzin: 79709

Aktualności

Za Papieżem na rowerze...

Data dodania: 2014-10-20

"Za Papieżem na rowerze". Na Targówku w Warszawie 18.10.2014 odbył się rowerowy rajd młodzieżowy. Wpisywał się on w wydarzenia upamiętniające rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II, ale także, Jego siódmej pielgrzymki do Polski, podczas której przejeżdżał przez Targówek. 

Zakończenie rajdu, zorganizowanego przez Gimnazjum Wyspa Jana Pawła II, odbyło się w SP 108, przy naszym klasztorze oblatów św. Józefa. Oto kilka zdjęć upamiętniających to wydarzenie.


Rekreacja

Data dodania: 2014-09-23        Po uroczystościach związanych z odnowieniem ślubów zakonnych, kilka dni spędziliśmy na wspólnym wyjeździe. Byliśmy w naszym domu w Rusocinie k. Nysy. Zwiedzaliśmy okolice Nysy i cieszyliśmy oczy pięknem otaczającej nas przyrody, odwiedzanymi sanktuariami i ciekawostkami odwiedzanych miejsc.

Byliśmy i polecamy odwiedzenie : Nysy, Kłodzka, Paczkowa, Otmuchowa, Barda i Wambierzyc, Głuchołaz, Prudnika, Łambinowic, oraz okolicznych miasteczek w Czechach.   

ODNOWIENIE ŚLUBÓW ZAKONNYCH

Data dodania: 2014-09-16


Kiedy w Kościele wspominamy Matkę Bożą Bolesną, w naszych wspólnotach odbywają się ważne wydarzenia. Matka Boża, w tytule Matki Boleściwej, jest czczona w naszych domach, jako współpatronka naszego Zgromadzenia. W tym dniu nasi młodzi współbracia odnowili swoją profesję zakonną. Odnowili śluby zakonne czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. 

Jak ten dzień uświadamiał nam, że Maryja od momentu ofiarowania Pana Jezusa w świątyni Jerozolimskiej (kiedy usłyszała proroctwo Symeona, że Twoją duszę miecz przeniknie), aż do Golgoty, stawała się Matką Bolejącą, tak my mamy każdego dnia stawać się coraz  bardziej posłuszni, czyści i ubodzy.Tak by naszą postawą wskazywać na Chrystusa.

Nasze zgromadzenie

Powołanie

Zajęcia Oblatów Św. Józefa

● Szerzą kult do Św. Józefa – Patrona Kościoła Powszechnego
● Pracują z młodzieżą i dziećmi
● Prowadzą internaty, szkoły, zakłady opieki
● Pracują jako duszpasterze na parafiach całego świata
● Prowadzą rekolekcje i misje parafialne
● Pracują na misjach zagranicznych: Afryka, Azja, Ameryka Południowa i Północna
● Podejmują wszelkie działania wskazane przez Boża Opatrzność

Bp Józef Marello

Św. Józef Marello jest świętym, beatyfikowanym i kanonizowanym przez Papieża Jana Pawła II.
Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
 telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33


   
wykonanie: e-parafia.net
Menu