Aktualności

Brat Witold

Data dodania: 2016-05-30

śp. Brat Witold Możdżeń osj.

Pogrzeb  śp. Brata Witolda w czwartek 2 czerwca o godz. 12. w Kielcach.

Witold, Antoni Możdżeń, ur. 26 stycznia 1970r. w Rzeszowie. Wstąpił do Zgromadzenia we wrześniu 1989r.

Nowicjat rozpoczął 15 września 1989r. w Warszawie. Pierwszą profesję złożył 15 września 1990r.

Profesję wieczystą złożył 13 listopada 1994r.

Jako brat zakonny realizował swoje powołanie posługując w naszych domach zakonnych w : Warszawie, Rusocinie i Kielcach. Przez kilka lat tworzył wspólnotę na Słowacji w Martinie, gdzie józefici próbowali zaszczepić swój charyzmat.

W niedzielę 29.05. 2016r. po południu, jak zwykle był na krótkim spacerze i po powrocie do domu poczuł się źle. Został odwieziony przez współbrata do szpitala na badania, tam po krótkim czasie zmarł na atak serca.

Nie bał się wyzwań, chętnie podejmował prace skromne, proste, których nikt nie dostrzegał. Tam gdzie pracował wywierał pozytywny wpływ na dzieci, młodzież i dorosłych, był lubiany i odwiedzany.

W ostatnich latach w parafii w Kielcach prowadził grupę ministrantów, zajmował się prowadzeniem domu zakonnego.

Za wierność Chrystusowi w codziennym życiu, kroczenie drogą powołania zakonnego, niech Zmartwychwstały Pan przyjmie Go do Królestwa Bożego.

Uroczystość św. Józefa Marello

Data dodania: 2016-05-28

          Chrystus przyjmuje wszystkie ofiary które czynimy: modlitwę, jałmużnę, dobre dzieła; jednak przede wszystkim przyjmuje naszą ofiarę z miłości własnej.


            Zapraszamy do wspólnej modlitwy i uczestnictwa w głównych obchodach odpustowych z okazji święta naszego Założyciela św. Józefa Marello. 30 maj, godz. 18. Kaplica józefitów na Radzymińskiej.

Postanowienia Kapituły

Data dodania: 2016-05-13

                  Każda wspólnota, raz w miesiącu spotka się na Godzinie Świętej – medytacji Słowa Bożego. Na tym spotkaniu, sprawdza się jak żyjemy duchem józefickim (naśladowanie św. Józefa w życiu ukrytym i ofiarowaniu się Bożej Opatrzności), wierność ślubom, życie braterskie, radosne świadectwo wiary, pokory, wierności, ciszy, pracowitości i poświęcenia sprawom Chrystusa. 
Spotkanie kończy się modlitwą wspólnotową, jeśli jest możliwość wystawieniem Najświętszego Sakramentu. 
To spotkanie odbywa się również we wspólnotach formacyjnych.
POSTANOWIENIE 4.

Nocna modlitwa - reakcja przeciwko handlowi ludźmi

Data dodania: 2016-05-03

Zamieniamy Noce w MOC Miłosierdzia odmawiając o godz. 3.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W noc z 6 na 7 maja zapraszamy do włączenia się w modlitwę za 

kobiety oszukane „na miłość”, 

a następnie zmuszane do pracy w seksbiznesie.

JEZU, niech TWOJA miłość wyrwie je i ocali z rąk, które niszczą. 

 Odbuduj ich zrujnowane życie.

Jedną z metod werbunku wykorzystywanych przez handlarzy jest tzw. metoda Loverboy, czyli „na miłość”. Na czym ona polega? Oszust nawiązuje emocjonalną relację z potencjalną ofiarą - młodą dziewczyną lub kobietą. Potrafi zainwestować w tę relację dużo czasu, by zdobyć zaufanie kobiety i rozkochać ją w sobie. Poznanie kobiety i jej środowiska zostaje następnie wykorzystane przez niego do manipulacji (np. namawia na wyjazd za granicę, obiecuje super wakacje, itp). Przychodzi moment, że obietnice szczęścia i miłości zamieniają się w koszmar i piekło. Bywa, że sam werbownik jest tym, który zmusza do prostytucji szantażując, zastraszając i używając w zły sposób posiadaną na temat osoby wiedzę. Częściej jednak kobiety są po prostu sprzedawane przez werbownika w ręce handlarzy. 

Praca św. Józefa

Data dodania: 2016-04-30

Świętej Rodzinie z Nazaretu nie był obcy trud codziennej pracy, codzienne zajęcia domowe i praca fizyczna, aby się utrzymać, zaspokoić podstawowe potrzeby członków Rodziny. 

Na Głowie rodziny – mężu, ojcu, spoczywał ten obowiązek troski o wszystkich mu powierzonych. Święty Józef wkładał w pracę swoje zdolności i całą miłość, jaką żywił do Jezusa i Maryi. Praca przybliżała go też do Boga. Józef wiedział, że pracując, wypełnia wolę Bożą, dlatego jego pracy towarzyszył klimat milczenia i modlitwy. Przy warsztacie świętego Józefa, pracował Jezus i od Niego uczył się rzemiosła i pracowitości. Praca to nie tylko trud, ale i wielka godność. Bóg stwarzając człowieka powołał go również do pracy, dzięki której dopełnia się stwórczy plan Boga.  Praca jest szansą naszego rozwoju, uszlachetnieniem naszego człowieczeństwa. Dlatego z niepokojem spoglądamy na młode pokolenie zagrożone brakiem pracy. To nie tylko brak pieniędzy, jedzenia. To zachwianie fundamentów człowieczeństwa, które, gdy będzie długotrwałe może mieć dla człowieka fatalne skutki. Święty Józefie, w dniu Twego święta polecamy Twojej opiece ludzi pracy, ale i zagrożonych bezrobociem, czuwaj nad ich człowieczeństwem.

Nasze zgromadzenie

Powołanie

Zajęcia Oblatów Św. Józefa

● Szerzą kult do Św. Józefa – Patrona Kościoła Powszechnego
● Pracują z młodzieżą i dziećmi
● Prowadzą internaty, szkoły, zakłady opieki
● Pracują jako duszpasterze na parafiach całego świata
● Prowadzą rekolekcje i misje parafialne
● Pracują na misjach zagranicznych: Afryka, Azja, Ameryka Południowa i Północna
● Podejmują wszelkie działania wskazane przez Boża Opatrzność

Bp Józef Marello

Św. Józef Marello jest świętym, beatyfikowanym i kanonizowanym przez Papieża Jana Pawła II.


Dom prowincjalny i formacyjny
ul. Radzymińska 306.
03-694 Warszawa
telefon: 22 679 78 60

e-mail: zgromadzenie@jozefici.pl

konto : 59 1560 0013 2375 8367 3000 0001

NIP : 524 225 98 33

wykonanie: e-parafia.net
Menu